четвер, 14 грудня 2017 р.

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 
Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.
  Мар'ївська бібліотека приєдналася до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В бібліотеці розгорнута тематична вітрина " Рік 1986-й, квітень, 26...", також проведено хвилину вшанування "Весни обірване суцвіття" з учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - Живіцьким Василем Олександровичем, який був серед перших ліквідаторів в 1986 році та в 30-кілометровій зоні.      
  Ми, схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!






неділя, 3 грудня 2017 р.


XIV Мандрівний міжнародний фестиваль

 документального кіно про права людини 

Docudays UA

У жовтні стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Місія Мандрівного фестивалю: Створення можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Мета Фестивалю – популяризація та розвиток документального кіно, підвищення рівня дотримання прав людини в Україні. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини вже побачили та побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України: з 21/11 – 4/12 проходить в Кіровоградській області.


  Майданчиком для показу і обговорень фільму  стала і 

наша Мар’ївська сільська бібліотека-філія. Показ фільму 

«INTRO»(режисер Юлія Панасенко) був проведений 1 

грудня. Фільм переглянули доросла категорія 

користувачів та юнацтво. Показ фільму відбувся при 

сприянні голови Компаніївської громадської організації 

«Взаємодія» - Мірхайдарової О.Г. - Важливою складовою 

заходу стала дискусія, під час якої глядачі мали нагоду 

поспілкуватися та обговорити фільм.




субота, 25 листопада 2017 р.

25 листопада - День вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні та 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 років 
На підвіконні палахтить
Скорботи полум'я священне - 
То свічка пам'яті горить
За всіх безвинно убієнних.
З нагоди вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні  наша бібліотека підготувала та провела: -виставку -пам'ять "Багатовікова історія України:Голодомор 1932-1933", віртуальну екскурсію "З присвятою замордованих голодом...".
   25 листопада о 15.30 годині біля пам'ятного знака Жертвам голодомору проведено реквієм пам'яті "Вкраїна, двадцяте століття, тридцять три". Під час заходу згадали трагічні роки голоду на Україні та нашого краю і села. Всіх жертв голоду вшанували хвилиною мовчання . На реквієм був запрошений священник Володимир, який провів молебень за убієнних голодом. О 16.00 всі присутні запалили свічки пам'яті.
   Наш найсвятіший обов'язок сьогодні - зберегти пам'ять про всіх невинно закатованих, пам'ять про тих, хто не дожив. Згадуючи одного -пам'ятаймо про мільйони. Ми впевнені, що Україна пам'ятає !
  Захід проведено спільно - бібліотека, будинок культури, сільська рада.



середа, 22 листопада 2017 р.

 Картинки по запросу зображення герої не вмирають

21 листопада День Гідності та Свободи 
був встановлений Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свободи людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи щорічно 21 листопада.
   Нашою бібліотекою до цього свята-вшанування було проведено  годину гідності "Україна гідна свободи !" для масового користувача, де спільно бібліотекар та завідуюча клубом розповіли про історію започаткування свята, про тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах -дух героїв запорожців, героїчну історію України Січові Стрільці, бій під Крутами, герої Небесної Сотні та воїни-герої АТО. Також розповіли, що єдиним символом Революції Гідності став прапор України, єдиним духовним помічником і натхненником - національний гімн.
  На заході переглянули відеоролик "Білі лебеді", вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів та нашого односельця - Івана Маркова, який загинув в 2015 році  в АТО.
   Проведено огляд літератури "Герої не вмирають, герої живуть...", та викладку літератури "Нові часи - нові герої".











вівторок, 21 листопада 2017 р.

Акція "Читай, я буду слухати! "

Наша бібліотека взяла участь у проведенні обласної бібліотечної акції "Читай, я буду слухати!"- мета якої заохочувати дітей до читання, відродження традицій родинного читання, підвищення суспільного значення і ролі бібліотеки у піднятті престижу книги.
 Було проведено казковий дворик "Казочки на добраніч",  де вихованці дитячого садочка "Калинка" слухали казочки - "Історія кицьки Мотанки", "Котик та півник", які читала їм бібліотекар сільської бібліотеки.
Потім дітки разом з вихователями розглядали малюнки і ділились своїми враженнями про героїв казочк.







 В бібліотеці також проведено сімейні читання "Казки мого дитинства"де матусі з своїми дітьми  прочитали свої дитячі казочки, якими зачаровувалися з дитинства - це "Солом'яний бичок", "Коза- дереза" та інші, а також переглянули нові надходження дитячої літератури. 



четвер, 19 жовтня 2017 р.

Районна творча лабораторія бібліотечних працівників Компаніївської ЦБС на тему: "Сільська бібліотека від обслуговування населення до спрівпраці з громадою" була проведена 19 жовтня 2017 року на базі Мар'ївської бібліотеки-філії.
  Бібліотекарів привітали віночком українських пісень у виконанні народного ансамблю української пісні "Мар'ївчанка".
   Гостей вітала голова села Цуран Марія Дмитрівна, яка побажала всім - творчої наснаги, бадьорості, здоров'я, вдячних читачів. Творчу лабораторію відкрила Полудень Т. В. -директор ЦБС, а потім надала слово Фігурі О. В.-заступнику директора з питань обслуговування дітей, яка надала методичну рекомендацію: "Бібліотека для дітей та соціальне партнерство"
  Під час лабораторії розглянули  консультацію "Публічна бібліотечна в житті місцевої громади" - Гребенюк О. М. -бібліотекаря І кат. ЦБС, "Бібліотека - центр громади"
  На завершення творчої лабораторії, всі учасники ділилися своїм досвідом роботи з обслуговування населення та співпраці з громадою.










 Голодомор 1932 -1933 років Відкрийтесь, небеса! Зійдіть на землю, Всі українські села, присілки та хутори, Повстаньте всі, кому сказали: в...

Популярні теми