пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

   Книжково-новорічна інсталяція  "НОВОРІЧНА КАЗКА"
створює святковий настрій всім користувачам нашої бібліотеки-філії. В оформленні інсталяції активну участь брали  діти-користувачі.

  

 
"Новорічні пригоди в бібліотеці"-програма новорічних розваг.   
  Для дітей найулюблений період це зимові канікули. В бібліотеці для них підготовлено цікаву і насичену програму на всі смаки - ігри, вікторини, слайд-перегляди, відеохвилинки, призи... Ще багато цікавого чекає на вас у нашій гарній книгозбірні під час зимових канікул. Чекаємо на вас!

середа, 12 грудня 2018 р.

День прав людини 
— міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
У 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Картинки по запросу міжнародний день прав дитини
    З метою ознайомлення дітей з правилами згідно Конвенції Організації Об'єднаних Націй про права дитини та розвивати вміння користуватися своїми правами у житті, виховувати повагу до своїх однокласників, товаришів, батьків була проведена правова скринька "Знай свої права, дитино!" Мар'ївською сільською бібліотекою-філією. Захід проведено в Мар'ївській ЗОШ з учнями 2 та 3 класів. Епіграф заходу -"Я маю право" Під час правової скриньки дітки дізналися про 10 найважливіших правил для них. Разом згадали і розповіли, які має обов'язки кожна дитина. Познайомилися з плакатом "Світова книга прав дитини".
    Також дітки за допомоги чарівної скриньки дізналися, що найцінніший скарб планети Земля - людина! 
   Бібліотекар  познайомила учнів з виставкою книг та зробила огляд.









пʼятниця, 30 листопада 2018 р.


Літературна Кіровоградщина

   Пропоганда та вивчення багатства письменства краю широко представлене в фонді Мар’ївської сільської бібліотеки –філії. За допомогою краєзнавчої літератури ми можемо познайомитися з  письменникам різних поколінь та різних стилів на літературній ниві Кіровоградщини. Наша земля щедра на поетичне слово наших поетів-земляків   -  Т. Журба, О. Кононенко, А. Царук, О. Надутенко, Ю. Ахметова, А. Черниш, Г. Невдаха,…  Невичерпною темою в краєзнавчій літературі є тема любові до рідного краю, людей праці, патріотів України… 
    Мар’ї’вською сільською бібліотекою-філією з учнями 7 класу Мар’ївської ЗОШ та вчителем-філологом Лебедченко С.К. проведено літературно-краєзнавчий фуршет «Дегустація літературних новинок Кіровоградщини».                                                    На заході було проведено дегустацію поетичних творів сучасних поетів. Наші книжково-поетичні «страви» сподобалися дітям та припали до душі.  




                                                                        

четвер, 22 листопада 2018 р.


ГОЛОДОМОР...Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених. Невідома кількість жертв – від 4 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.
        До Дня пам’яті жертв голодоморів  Мар’ївською сільською бібліотекою-філією спільно з Мар’ївською ЗОШ проведено урок-скорботи на тему «Голодомор-чорна сповідь моєї Вітчизни», де учні 5-6 класів познайомилися з трагічними сторінками трагедії 1932-33 років:  історія вчить, нагадує, застерігає.  Під час уроку діти приймали участь - згадували розповіді своїх дідусів і бабусь про геноцид українського народу.  Завершили урок-скорботи переглядом  книжкової виставки.








вівторок, 20 листопада 2018 р.



Голодомор 1932-1933 років - гірка спокута,
Україна пам'ятає! Світ визнає!


    85 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. 85 років тому ми пережили Катастрофу, яка могла зупинити життя всього нашого народу. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого. Про ці трагічні роки безкровної війни, ми можемо дізнатися за допомогою літератури. 
     Нашою бібліотекою проведено бесіду-спогад "Голодомор 1932-1933 років - гірка спокута, Україна пам'ятає! Світ визнає!"
                   Під час бесіди  розглянули  розділи:                              - Голодомор мовою фактів.
-Причини Голодомору.
-Голодомор на Кіровоградщині.



   Зроблено огляд літератури " Свіча плакала в скорботі".


Картинки по запросу картинки книг про голодомор
                     
     ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу картинки книг про голодомор         ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу картинки книг про голодомор
Бесіду-спогад проведено з учнями Мар'ївської ЗОШ. 

понеділок, 12 листопада 2018 р.


 День української писемності та мови 
    Свято встановлено було 9 листопада 1997р.
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
     До Дня української писемності та мови, нашою бібліотекою проведено флешмоб "Мова - ДНК нації" з учнями Мар'ївської ЗОШ під гаслом "Я люблю українську мову!" Діти згадали вислови про мову, зачитали вірші Максима Рильського "Як парость виноградної лози", Дмитра Павличка "Рідна мова".









вівторок, 16 жовтня 2018 р.

15 ЖОВТНЯ  -   Всесвітній день сільських жінок

Всесвітній день сільських жінок - відзначається 15 жовтня кожного року, починаючи з 2008 року. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції «Поліпшення становища жінок в сільських районах».
   Сільські жінки складають більше чверті населення земної кулі. Вони відіграють провідну роль у виробництві продовольства, в розвитку стабільності сільських районів. 
     Нашою бібліотекою проведено бібліотечний уїкенд вихідного дня  "Жінко, ти завжди велична!". 
  Під час заходу смакували бібліотечними смаколиками- перегляд книжкової вітрини "Жінка-найчарівніше творіння Землі!", інформація "Життя сільської жінки в цифрах", поради господині "Ти мені, а я тобі!", відеоперегляд "Всесвітній день сільської жінки". Також були веселі конкурси де визначені переможці в номінаціях - "Краща господиня", "Жінка-щедрість","Супер бабуся","Жінка-творчість!". 







   

четвер, 4 жовтня 2018 р.


ДЕНЬ НОВОЇ КНИГИ
Нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. Саме з цією метою нашою  бібліотекою було проведено в Мар’ївській ЗШ  - День нової книги «Новинки-це круто! Новинки-це клас! Ми завітали сьогодні до вас!». Для учнів 5-7 класів  проведено інформаційну перерву «Читай і будь успішним», бібліографічне повідомлення «Новинки книжкового ринку», книжкова веселка «А, ми такі чудові та різнокольорові…»
   Під час Дня діти познайомилися з новими надходженнями літератури до бібліотеки – Серія «Енциклопедія-Казка-Гра»(Волинь, Донбас,Галичина, Полісся): Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей»(М. Сердюк «Коко Шанель», Ю. Потерянко «Альберт Ейнштейн», О. Опанасенко «Нікола Тесла): Фотоальбоми «Українське народне вбрання» та «Українська народна іграшка» та ще з різними новинками дитячої літератури.






  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності зад...

Популярні теми