субота, 12 грудня 2020 р.

 День святого Миколая

   День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на 19 грудня. День святого Миколая святкують не лише 19 грудня (в день його смерті), а й 22 травня, коли мощі Чудотворця перемістили до міста Барі, що в Італії. Вважається, що Миколай приносить із собою Микольські морози, тому саме з 19 грудня зазвичай починається справжня зима.

   У нашій книгозбірні напередодні свята підготовлено святкову книжкову виставку-інсталяцію "Із неба в український край іде святий Миколай", на якій розміщені книжечки - вірші, прислів'я, загадки про зиму та книги про зимовий цикл свят. 











пʼятниця, 11 грудня 2020 р.

 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - день пам'яті в Україні.
Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це день, коли згадують про понад 600 тисяч людей, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії. Частина із них захистила нас від трагедії, заплативши найціннішим – своїм життям. І найменше, що ми можемо зробити – це завжди пам’ятати про тих, хто причетний до ліквідації наслідків, вшановувати їхню пам’ять і намагатися зробити усе, щоб така трагедія більше не повторилася.
Мар'ївська сільська бібліотека-філія підготувала виставку - вшанування "Чорнобиль, вічний біль його героїв..." та інформаційну добірку "Пам'ятаймо! Чорнобиль не має минулого часу" про наших односельчан-ліквідаторів на ЧАЕС.
Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні!










понеділок, 7 грудня 2020 р.

       7 грудня - день української хустки

      Флешмоб "Зроби фото з хусткою" до Дня української хустки -7 грудня, було проведено в Мар'ївській сільській бібліотеці-філії.

Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини.
Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.











четвер, 22 жовтня 2020 р.

 

   "Щедра осінь в гості просить" – таку назву має книжкова виставка-настрій представлена відвідувачам та користувачам Мар’ївської сільської  бібліотеки-філії.
   До уваги читачів - література  про вирощування фруктів та овочів на присадибних ділянках, книги про дизайн садів , про вирощування квітів, поезія про осінь, прислів’я та приказки про осінь. Овочі, фрукти, вирощені на присадибних ділянках і в садках та інші дари осені доповнюють книжкову виставку.

   І тепер розуміємо, що осінь – найкрасивіша, найбагатша і найщедріша пора року.
   Запрошуємо до перегляду книжкової виставки-настрою!



















субота, 17 жовтня 2020 р.

 

Книжковий релакс

"Зустріч, призначена Книгою!"

                                       Книжковий світ – то особливий світ.

                                      Він, як магніт, притягує до себе…

   Читання книг – це релакс, можливість відірватися від реальності, не завжди безтурботної, і водночас збагнути своє щастя, в порівняннями з долями деяких героїв. Також читання – це невичерпне джерело пізнання!

  Наша бібліотека, завжди відкрита і чекає поціновувачів книги! 15 жовтня до нас завітали сільські жіночки(Всесвітній День сільських жінок), щоб відпочити від домашніх справ та зустрітися з Книгою. Переглянули книжкові викладки в бібліотеці, познайомилися з новими надходженнями літератури та поспілкувалися на різні теми.







середа, 14 жовтня 2020 р.

 

15 жовтня – Всесвітній день сільських жінок

    У цей чарівний осінній день вітаю всіх жіночок зі святом! Бажаю тепла, радості та оптимізму в кожному дні. Нехай ваша краса ніколи не проходить, нехай в душі завжди панує вічна молодість, а на обличчі сяє сонячна усмішка і зігріває всіх ніжними променями.
Хай навкруги цвітуть троянди,
Та небо буде ясним, голубим;
І щоб життя було в сільських жінок
Щасливим і прекрасним.
Аби завжди в душі у вас
Горів вогонь кохання;
І хай у цей
осінній час
Здійсняться всі бажання
!!!

   Мар’ївська сільська бібліотека-філія до свята приготувала виставку-привітання «Славимо сільську жінку-трудівницю!».





 День українського козацтва

     Сьогодні Україна відзначає два славетних свята – День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Ці свята нерозривно пов'язані між собою, адже Божа Матір – це заступниця і покровителька наших козаків. Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті й відданості Україні. З усього серця вітаю з цими знаменними святами всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров і живе дух наших героїчних попередників!

    Мар'ївська сільська бібліотека- філія для своїх користувачів підготувала книжково-історичний віраж " Ми роду козацького діти, землі української цвіт". Користувачі бібліотеки, мають можливість за допомогою книги зануритись в історичне минуле українського козацтва.




вівторок, 29 вересня 2020 р.

 175 років від дня народження Івана Карпенка-Карого

Карпенко-Карый, Иван Карпович

 

Іван Карпенко-Карий Справжнє ім’я - Іван Карпович Тобілевич (1845-1907)

Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/k/karpenko-karij-ivan/2245-ivan-karpenko-karij-biografiya-skorocheno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.u

Іван Карпенко-Карий Справжнє ім’я - Іван Карпович Тобілевич (1845-1907)

Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/k/karpenko-karij-ivan/2245-ivan-karpenko-karij-biografiya-skorocheno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

Іван Карпенко-Карий Справжнє ім’я - Іван Карпович Тобілевич (1845-1907)

Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/k/karpenko-karij-ivan/2245-ivan-karpenko-karij-biografiya-skorocheno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

Іван Карпенко-Карий Справжнє ім’я - Іван Карпович Тобілевич (1845-1907)

Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/k/karpenko-karij-ivan/2245-ivan-karpenko-karij-biografiya-skorocheno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

     Видатний драматург, актор, режисер, один із основоположників українського професіонального театру, Іван Карпович Тобілевич (псевдонім - І. Карпенко-Карий, 1845-1907) належить до тих славних діячів вітчизняної культури, якими пишається наш народ. Продовжуючи традиції Т. Шевченка, він відіграв велику роль у боротьбі за реалізм, народність, ідейність української літератури й театрального мистецтва.

Ювілейна орбіта   «Корифей українського театру-Іван Карпенко-Карий»

    Користувачі Мар'ївської сільської бібліотеки-філії мали змогу познайотись з маловідомими фактами життя письменника, драматурга та актора.

     Іван Тобілевич народився в родині зубожілого дрібного шляхтича Карпа Адамовича Тобілевича, управителя поміщицького маєтку. Навчався в Бобринецькому повітовому училищі, з 1859 р. працював писарчуком станового пристава в містечку Мала Виска, пізніше —канцеляристом міської управи... 

   Під час заходу переглянули фотогалерею акторів дожовтневого українського театру, в якому в чудовому ансамблі об’єдналися воістину блискучі і самобутні таланти, серед яких був  Іван Карпенко-Карий.  Познайомилися з викладкою літератури "Іван Карпенко-Карий:людина і митець".

   

 

                              

пʼятниця, 18 вересня 2020 р.

Позитив-акція "Я люблю свою бібліотеку" 

  До Всеукраїнського дня бібліотек є прекрасна нагода для проведення широкої рекламно-інформаційної кампанії  в бібліотеці.  Мар'ївською сільською бібліотекою проведено позитив-акцію "Я люблю свою бібліотеку"   – це не тільки дієвий метод залучення нових читачів, а й ефективний засіб активізації діяльності бібліотеки, народження творчих ідей, формування корпоративної культури та підвищення суспільного статусу бібліотеки. Позитив-акція була проведена для дітей, діти в свою чергу познайомилися з цікавими книгами та журналами, які із задоволенням переглянули. Крім того у межах акції для них у бібліотеці оформлено  викладку: «Подивився – почитай», презентаційна зона «Бібліотек@-територія успіху».



четвер, 17 вересня 2020 р.

 Акція "Подаруй бібліотеці книгу!"

   З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати.

   Вже не перший рік Мар'ївська сільська бібліотека-філія проводить акцію "Подаруй бібліотеці книгу!" Дякуючи нашим користувачам бібліотеки,  фонди постійно поповнюються сучасною літературою!

  Слова подяки висловлюємо  Кореновській Вєрі Федосіївні за подаровані книги! Завдячуючи Вам, фонд нашої книгозбірні поповнився новою сучасною художньою літературою - романи про кохання, класика, історична, фантастика, детективи.

Ці книги обов'язково знайдуть свого читача!





понеділок, 31 серпня 2020 р.

 
 
29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
           Мар'ївською сільською бібліотекою-філією до цієї дати розгорнуто виставку-пам'ять "Я-син своєї землі"". Виставка-пам'ять розгорнута біля стенда Івана Маркова-героя АТО, старшого солдата розвідника 3-го окремого полку спецпризначення, нашого земляка. Від самого початку збройного конфлікту на Сході країни став на захист рідної землі. Загинув 15.06 2014 поблизу с. Провалля Луганської області на пункті прикордонного контролю. Нагороджений (посмертно) орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
   Також проведено альманах пам'яті"Вже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожного із нас" де  згадали початок військових дій на Сході країни, перші тривожні офіційні повідомлення з зони АТО та перших односельчан які пішли захищати кордони нашої України.  Згадали Іловайський котел, який забрав більше 300 життів за один день...Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих воїнів. Переглянули виставку книг.






понеділок, 22 червня 2020 р.

22 червня в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

      22 червня 1941 року почалася німецько-радянська війна — частина Другої світової війни, в якій Україна зазнала найбільших втрат з усіх країн світу. У цей день в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
     Мар'ївська сільська бібліотека філія підготовила та провела: пано скорботи "Роки війни-століття пам'яті!", та патріотичну свічу "Вогонь війни у пам'яті народній", а також було покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам в роки Другої світової війни.








  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності зад...

Популярні теми