субота, 12 грудня 2020 р.

 День святого Миколая

   День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на 19 грудня. День святого Миколая святкують не лише 19 грудня (в день його смерті), а й 22 травня, коли мощі Чудотворця перемістили до міста Барі, що в Італії. Вважається, що Миколай приносить із собою Микольські морози, тому саме з 19 грудня зазвичай починається справжня зима.

   У нашій книгозбірні напередодні свята підготовлено святкову книжкову виставку-інсталяцію "Із неба в український край іде святий Миколай", на якій розміщені книжечки - вірші, прислів'я, загадки про зиму та книги про зимовий цикл свят. 











пʼятниця, 11 грудня 2020 р.

 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - день пам'яті в Україні.
Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це день, коли згадують про понад 600 тисяч людей, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії. Частина із них захистила нас від трагедії, заплативши найціннішим – своїм життям. І найменше, що ми можемо зробити – це завжди пам’ятати про тих, хто причетний до ліквідації наслідків, вшановувати їхню пам’ять і намагатися зробити усе, щоб така трагедія більше не повторилася.
Мар'ївська сільська бібліотека-філія підготувала виставку - вшанування "Чорнобиль, вічний біль його героїв..." та інформаційну добірку "Пам'ятаймо! Чорнобиль не має минулого часу" про наших односельчан-ліквідаторів на ЧАЕС.
Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні!










понеділок, 7 грудня 2020 р.

       7 грудня - день української хустки

      Флешмоб "Зроби фото з хусткою" до Дня української хустки -7 грудня, було проведено в Мар'ївській сільській бібліотеці-філії.

Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини.
Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.











  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності зад...

Популярні теми