четвер, 9 грудня 2021 р.

                                               АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”

10 ГРУДНЯ у світі відзначають МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
З 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”. Основною метою акції є: привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Наша бібліотека долучилася до Акції «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» разом з усім світом ми об'єдналися навколо протидії домашньому насильству.
За даними дослідження Фонду народонаселення ООН, проведеного торік, кожна третя жінка у світі – жертва насилля. Цифри щодо нашої країни просто лякають: щороку понад 1,8 млн українок потерпають від фізичної та сексуальної агресії.
Також долучилися до всеукраїнського опитування в рамках акції.
Переглянули фільм «Rozirvy_Kolo_ukrsub.mov». Ми "прожили" історії жінок, які знайшли в собі сили і свідомо змінили, спочатку своє ставлення до ситуації, в якій опинилися, а згодом і своє життя.
Мар’ївська сільська бібліотека-філія Компаніївської селищної ради щиро дякує за сприяння в показі фільму регіональним координаторкам Анна Зарічна , Наталія Живіцька -#ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства.






Кадри з фільму



















середа, 1 грудня 2021 р.

 

Міжнародний День людей з обмеженими можливостями

    Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.
   Наша бібліотека до цієї дати розгорнула виставку фотосвітлин "Дивись на нас, як на рівних!". 
   Пропонуємо вам переглянути віртуальний ай-стоппер "Всі ми різні, але всі ми рівні".

субота, 27 листопада 2021 р.

 

Голодомор 1932-33 років – це наша спільна пам’ять, спільний біль
Голодомор 1932-33 років – це наша спільна пам’ять, спільний біль, бо немає в Україні жодного роду, жодної сім’ї, яку б не зачепила ця трагедія. Мільйони наших родичів, односельців, земляків, замучених голодом – це не просто жертви несправедливості режиму.
В Мар'ївському старостинському окрузі № 10 27 листопада спільно - Мар'ївська бібліотека- філія та Мар'ївський БК провели акцію пам'яті "Запали свічку" в пам'ять всіх хто загинув в роки Голодомору 1932-33х рр.. Акцію проведено біля пам'ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933рр.














четвер, 25 листопада 2021 р.

         Голодомор. Розірваний круг життя.

                              (Віртуальний історичний екскурс)

   Голодомор 1932–1933 роках – злочин геноциду проти українського народу - штучний масовий голод. Він спричинив загибель мільйонів українців на території нашої України. Насильно вилучали продовольство, влаштували блокаду сіл і цілих районів, забороняли виїжджати за межі України, припинили сільську торгівлю. Цим тоталітарна система створила для українців умови, спрямовані на фізичне знищення.             В Мар'ївській бібліотеці-філії організовано тематичну книжкову виставку пам’яті та скорботи – «Свіча плакала в скорботі» та віртуальний історичний екскурс «Голодомор. Розірваний круг життя».  Також 27 листопада в День пам’яті жертв голодоморів  бібліотека долучиться до скорботної акції цього дня «Запали свічку пам’яті».


середа, 17 листопада 2021 р.

 

Вода - джерело життя

В Мар’ївській сільській бібліотеці-філії проведено зустріч з фокус-групою (ГО»Флора», ГО»Успішна Взаємодія») з обговорення вирішення проблеми доступу до якісної питної води, адже якість питної води з кожним роком стає дедалі гострішою, вона безпосередньо впливає на стан здоров’я населення і кардинально визначає ступінь екологічної та епідеміологічної безпеки нашої громади. Інфікування води в колодязях збудниками кишкових інфекцій та іншими патогенними мікроорганізмами відбувається - просочування у колодязь води при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям, розташовані недалеко приміщення для свійських тварин та водопій для тварин, коли в колодязі попадають трупи гризунів, деякі з яких, можливо, були хворі на різні інфекції. Вода в колодязях може забруднюватися через відра, якими користуються для забору води та ін. Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, грунтові та стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві.



вівторок, 16 листопада 2021 р.


16 листопада Міжнародний день
толерантності.
Нашою бібліотекою було проведено годину толерантності "Усі ми різні - усі ми рівні" та розгорнуто тематичну викладку "Толерантність починається з посмішки". Розглянули, що таке толерантна особистість та інтолеранта особистість. Під час заходу створили "Дерево толерантності", де кожен з присутніх написав, якою повинна бути толерантна людина.













 



четвер, 11 листопада 2021 р.

 День української писемності та мови.

 Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року.

   До цього свята в нашій бібліотеці проведено поетичний стрім "Нас єднає рідна мова".



понеділок, 8 листопада 2021 р.

 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови.

Свято започатковано в 1997 р. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу взявши участь у літописанні Київської Русі і залишивши світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».


вівторок, 2 листопада 2021 р.



                 ВакцинуйсяЗбережи життя!           Що таке вакцина?  
 Вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють або імітують хворобу. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію і виробляти для боротьби з нею. 

 Чому варто вакцинуватися? Світовий досвід з вакцинації наразі доводить свою ефективність, де значно знижується рівень захворюваності та смертності. З метою зменшення рівню розповсюдження вірусу імунітет повинен бути у 65-70% населення, що забезпечить мінімізацію ризику передачі вірусу. Саме такий показник дозволить повернутись до звичного ритму життя без карантинних обмежень.


 

понеділок, 1 листопада 2021 р.

 "ДОСТУПНІСТЬ ЧИСТОЇ І ПИТНОЇ ВОДИ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ

КОМПАНІЇВСЬКОЇ ТГ"
Вода – це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і навпаки, де знаходиться вода, там є життя. 
Мар'ївською сільською бібліотекою-філією проведено опитування для представників місцевої громади - жителів нашого села, адже питання чистої і якісної води актуальна тема - це одна з основних складових здоров'я, як чисте повітря, здорова їжа...
Вода – це одне з найбільших багатств, вічна цінність, до якої ми повинні відноситися з великою повагою, не завдаючи їй шкоди та пильно оберігаючи.














пʼятниця, 15 жовтня 2021 р.


                      Бібліогостини 

"Жінка, яка несе на плечах світ" 

15 жовтня відзначається Міжнародний день сільської жінки. Цим святом є упорядники — Генеральна Асамблея ООН. Всесвітній день сільських жінок — це день, коли суспільство має звернути увагу на те, що багато хто з жінок, що проживають у сільській місцевості, не мають доступу до якісної медицини та сфери обслуговування, які стали важливою частиною сучасного життя.
Мар'ївська сільська бібліотека-філія провела бібліогостини «Жінка, яка несе на плечах світ». Під час заходу переглянули-Життя сільських жінок в цифрах, хвилинка-цікавинка про цікаві історії із життя, провели інтелектуальний конкурс та пісенні перегони.
















четвер, 14 жовтня 2021 р.

 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Кіровоградській області


З 6 жовтня стартував 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Кіровоградській області.

Урочисте відкриття 18 Мандрівного Docudays UA відбулося у Компаніївській ТГ. Організатори 18 Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області:

·      Людмила Шестакова, ГО «Флора;

·      Інга Дуднік, ГО «Територія Успіху»;

·      Олена Мірхайдарова, ГО «Успішна Взаємодія»

    Цьогорічна тема фестивалю «Повне одужання» присвячена праву людини на здоров’я. Сфокусуємося на роздумах про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, наше суспільство, країну та світ. Заглиблювалися в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, шукали шляхи до їхнього вирішення. Говорили про міфологію, що виникла через COVID-19, страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та про те, від яких прав людини довелося відмовитися в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне — як дійти до повного одужання.

    Мандрівний фестиваль Docudays UA завітав і до Мар’ївської сільської бібліотеки-філії. 13 жовтня відбувся показ документального кіно «А ночі вже більше не буде»There Will Be No More Night,  Елеонор Вебер / Eleonore Weber, Франція / France, 2020, 76’.                                                                                                                          В основі фільму «А ночі вже більше не буде» лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії... Стрічка спростовує ці пропагандистські о́брази, показуючи, як далеко може завести бажання все бачити, якщо ним зловживати.                                                                                                                                Режисерка - Елеонор Вебер — письменниця, театральна й кінорежисерка. У її творчому підході поєднуються мови театру й кіно. Елеонор зняла короткометражний фільм «Мертвий час» та ігровий середній метр «Люди без гравітації».

















 

четвер, 23 вересня 2021 р.

 

                        30 вересня-Всеукраїнський день бібліотек

 Мар'ївською сільською бібліотекою-філією проведено захід для дітей - прогулянка по бібліотеці «Країна, якої немає на карті».

Бібліотека і книги - безмежна сила . Без книги людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

Саме про книгу і бібліотеку йшла мова під час прогулянки по бібліотеці учнів 2 класу Мар’ївської ЗОШ. Допитливі малята уважно слухали розповідь бібліотекаря про бібліотеку та про свято –Всеукраїнський день бібліотек, яке святкується у вересні, про «жителів бібліотеки» – книг. Книги — як люди. Вночі вони міцно сплять, а вранці разом зі школяриками вирушають до школи, крокують з ними пліч-о-пліч у країну знань…

Дітки познайомилися з дитячою ігровою зоною, переглянули книжкові виставки та мультфільм про бібліотеку.





















середа, 22 вересня 2021 р.

 День пам'яті жертв Бабиного Яру

      До 80-роковин трагедії Бабиного Яру Мар'ївська бібліотека підготувала експрес-виставку пам’ять «Бабин Яр:пам’ять на тлі історії».На виставці представлені документальні фотоматеріали, пошуки істориків, спомини, документи. Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, болючим шрамом в українській історії, яку має знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.                                                                                                                                                Бібліотекою проведено кінолекторій «Бабин Яр:історія на екрані» де користувачі бібліотеки змогли переглянути документальні стічки- «Крик чорнозему», «Бабин Яр:нові документи.Пишемо історію». Після перегляду фільмів, обговорили тяжкі та жахливі сторінки історії нашого народу в Другій світовій війні. Бібліотекар зробив огляд експрес-виставки пам’ять «Бабин Яр:пам’ять на тлі історії».




















  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності зад...

Популярні теми