субота, 26 листопада 2016 р.



Голодомор 1932-1933р.р. на Україні

Пекельні цифри і слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов прокляття ожива,
Роки ті чорні, голод...голод...
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах.
...мільйонів. Боже мій!
Недолічилась Україна.


1933. Найчорніший час в історії України. І до сьогодні боляче ступати стежками жахливої трагедії, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Ніде в світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн. Навесні 33 в Україні померло25 тисяч людей щодня, 1000 – щогодини, 17 щохвилини. Всього жертвами голоду за неповними даними стало від 7 до 10 мільйонів чоловік, з них 3 мільйони - діти.
  Моторошний парадокс: вмирали на всеплодющих чорноземах відомої у світі житниці. Вмирали просто на полях, на шляхах, у холодних хатах, поодинці і сім’ями, вмирали цілі роди і села. Як могло трапитися, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя у житниці Європи зник хліб, люди залишилися без жодної зернини?
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини , і життя країни. Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив земне життя у пекельних муках.
   Для вшанування пам'яті про ті страшні, чорні роки на Україні біля пам'ятного знака- хреста жертвам голодомору зійшлися наші односельчани(працівники с/ради, діти, працівники соціальної сфери). Віче-пам'яті "...А над селом нависла чорна хмара..." розпочав сільський голова М.Д. Цуран, яка навела страшні цифри втрат під час голоду. Присутні згадували розповіді своїх рідних про чорне лихо, про помелих родичів...

 Діти школи прочитали вірші, вшанували хвилиною мовчання всіх жертв 32-33, запалили свічки та роздали всім присутнім по скибочкі сухарика.
 
 
 
 

 

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Похожее изображение
Всеукраїнська акція «Запали свічку»
      В пам’ять про мільйони загиблих від      Голодомору 1932-1933рр.  на Україні  закликаємо всіх мешканців Мар'ївки  26 листопада 2016 р. о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання, за можливості – біля хреста пам’яті жертв Голодомору у нашому  селі. Також заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших односельчан та співвітчизників.
    Запрошуємо всіх бажаючих до нашої бібліотеки переглянути виставку-реквієм "Голодомор 1932-1933 років - вічна пам'ять і біль мого народу".
ХІІІ Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA 
 
 
Наша бібліотека вже третій рік поспіль бере участь у перегляді повчального документального кіно про права людини в різних країнах світу, організатором показу якого в Компаніївському районі є громадська організація "Взаємодія". Користувачі бібліотеки переглянули фільм "Кінець світу",  польського режисера Моніки Павлючук, 2015р.
   ...Протягом однієї ночі мешканці великого міста, стурбовані своєю самотністю, прагнуть спілкування. Деякі телефонують службам невідкладної допомоги, інші на радіо, де ведучий з'ясовує, що означає кінець світу для кожного з них... 
 Після перегляду глядачі говорили, що існують самотні люди, і нічого не можна зробити  з цією проблемою... 
 
 


середа, 23 листопада 2016 р.

 
Я - Осінь. Пора надзвичайно чарівна.
У барвах казкових ліси і поля.
Я тут господиня, я Осінь - царівна.
В моїх володіннях земля.
Свято осені святкували вихованці ДНЗ "Калинка", на яке була запрошена бібліотекар Мар'ївської сільської бібліотеки-філії. На святі діти розповідали про красуню Осінь, про дари цієї чарівниці, ознайомилися з українськими народним традиціями, прикметами та святами. Дітки приготували поробки з природнього матеріалу. З великим задоволеням відгадували загадки, танцювали, співали.
По закінченню заходу бібліотекар привітала їх з чудовим святом та подарувала їм книжечки до бібліотечки садочка.
 
 
 
 
 
 

середа, 9 листопада 2016 р.

Картинки по запросу зображення про день писемності

День української писемності та мови - свято, яке щороку відзначається в Україні   9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слав'янської писемності Кирила та Мефодія.
   В нашій бібліотеці було проведено свято писемності  "До мови доторкнемося серцем",  яке підготували діти Мар'ївської ЗОШ з вчителями - Зубенко Н.О. та Василевською А.П.. Під час свята діти виконували чудові пісні про мову, Україну, звучали поетичні рядки -Т. Шевченка, А. Малишка, В. Симоненка та інших поетів.
  Сільський бібліотекар зробила огляд літератури по темі, коротко зупинилася і розповіла про засновника української літературної мови - І. Котляревського, що проклав першу глибоку борозну на цілині нової української національної культури. Також, глядачі познайомилися з датами в скорботному календарі української мови: 1720-1989 рр..
   Для привітання присутніх було надано слово
Мар'ївському сільському голові - Цуран М.Д.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 




  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності зад...

Популярні теми