День пам’яті Чорнобильської трагедії
Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату і застигає в жилах кров.
Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз.
26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.
Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.
О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежників намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів. Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. За потужністю радіоактивний викид у 300 разів перевищував атомне бомбардування японського міста Хіросіма. В результаті аварії стався викид йоду-131, цезію-137, стронцію-90, ізотопів плутонію та інших радіоактивних часток.
До Дня пам'яті Чорнобильської трагедіі в нашій бібліотеці були розгорнуті: книжкова виставка-спогад "Чорнобиль-загублений світ" (книги, фотодокументи про учасників ліквідації ЧАЕС, малюнки) ; виставка-інсталяція "Дзвони Чорнобиля".
26 квітня в бібліотеці проведено віче-пам'яті "Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко...". На віче були запрошені учасники ліквідації аварії-наші односельчани; Макуня С. Г., Живіцький В.О., Оверчук М. В., Вдовченко С.В., Глінський М.І., Касаткін О.Г., Воленко О., які виконували свій обов'язок, ризикуючи своїм здоров'ям та життям ліквідовували наслідки страшної аварії.
Під час заходу згадали події того лиха, болю, суму, якого забути і викреслити із нашої пам'яті-неможливо.
Переглянули відео "Чорнобильські хати". Ліквідатори розповіли про реальні подїї 1986 року, згадали своїх побратимів з якими працювали в зоні відчуження.
Також перед пам'яттю до часу померлих від радіаційного смерчу наших односельчан-ліквідаторів - Переверзі В.Г., Пляки І.М., Бицюри Я.З., Тюпи А.В., Метлика Д.А. присутні вшанували їх хвилиною мовчання.
Звучали пісні про Україну, про землю, які виконували народний ансамбиль української пісні "Мар'ївчанка" та учнів школи -Когутко В. та Плешинець Т.
Учасники ліквідації ЧАЕС - Воленко О., Вдовченко С.В., Глінський М.І., Касаткін О.Г., Макуня С.Г., Оверчук М.В., Живіцький В.О. |
Немає коментарів:
Дописати коментар